מהלך השיווק הדיגיטלי

מה הוא שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי הוא תהליך של ניתוח וקביעה אסטרטגיה שיווקית שממנו נגזור פעולות המיושמות ברשת הדיגיטלית להשגת המטרות של העסק. וכל זאת אמצעות קמפיינים בתשלום למפרסמים השונים רשת, נכסים דיגיטליים קיימים או בבניית חדשים ונכסים שהרווחנו בתהליך.

מיתוג

יש נטייה לחשוב שמיתוג מתייחס רק לפאן הוויזואלי. אבל מיתוג מתחיל בקביעת המסרים, עמדות ואופני הפעולה של שיווק העסק-אסטרטגיית שיווק. רק אחר כך אנחנו יכולים לגזור ולבנות את השפה הגרפית שתומכת במסרים-מיתוג עיצובי.

Earn media

נכסים שהרווחנו

שאנחנו מייצרים תוכן וזוכים לחשיפה כגון אזכורים ברשת חברתית, חשיפה אורגנית ברשת החיפוש או ברשת חברתית. כל תוכן (פוסט, בלוג, מאמר וכ) שלא שלמנו על מנת לקבל בשבילו חשיפה הוא נכס שהרווחנו. אבל סביר להניח שהשקענו זמן וכסף בפיתוח התוכן וקידומו.

Design

"Design is the method of putting form and content together. Design, just as art, has multiple definitions, there is no single definition. Design can be art. Design can be aesthetics. Design is so simple, that’s why it is so complicated"  Paul Rand

Logo

 

הכרת הטרמינולוגיה, האמצעים  והכלים של עולם השיווק.

המטרה שבסוף המאמר הפסקה הקצרה תהייה ברורה ומובנת לחלוטין ואף פשוטה וכך תשיגו שליטה מלאה בהבנת שיווק העסק שלכם מול כולם אותם גורמים שמטפלים לכם בתהליך השיווק.

בצדק אתם יכולים לומר שאתם מכירים מצוין את העסק שלכם ויודעים טוב מאוד אילו מטרות שיווקיות אתם רוצים להשיג נכון לנקודה בה העסק נמצא היום. אך השאלה האם יש לכם את הכלים להסביר למנהל השיווק שלכם את מטרות השיווקיות ועד כמה אתם מכירים את הכלים שעומדים לרשותו והמשמעות של השימוש של כל אחד מהכלים ומה הם מערכת הגומלין הקיימת  בניהם.

לדעתנו אין "ברירה" כל בעל עסק חייבת להיות שליטה בהכרת השפה והאמצעים של עולם השיווק בכלל ובפרט הדיגיטלי שהפך להיות הכלי המרכזי לשיווק של רוב העסקים כיום.

אז שנתחיל…

הקדמה לשיווק דיגיטלי חמש אסטרטגיות שיווק שכל בעל עסק או חברה מכירים

חמישה אסטרטגיות שיווק שכולנו מכירים גם אם לעולם לא פתחנו ספר על שיווק או קראנו אף בלוג בנושא.

השקעה בהוזלה ובייעול תהליכי ייצור המאפשרות לחברה למכור בכמויות ובזול

אסטרטגיה הראשונה מתמקדת בייצור שעומד מאחוריה הרעיון לייעול תהליך הייצור להגברת התפוקה על מנת שאני יוכל לספק את המוצר שלי בכמות ובמחיר זול ונגיש לכל נפש.  הרעיון הבא טוען בדיוק "ההפך"

השקעה בפיתוח מוצר בעל איכויות המקנות יתרון למותג

אני משקיע בפיתוח מוצר איכותי  מתוך הנחה שהצרכן מוכן לשלם מחיר גבוה על מנת לזכות באיכויות וערך המוסף שהמוצר שפתחתי מזכה אותו.

מכירה, מכירה,  מכירה

האסטרטגיה השיווק השלישית  היא אסטרטגיה מכירות ואין לה שום קשר לתהליך ייצור או לפיתוח מוצר כזה או אחר יש מלאי שצריך למכור אותו. איכות המוצר מערכת היחסים עם הלקוח אינה פרמטר בתהליך מכירה אגרסיבי.

בעיות שהמותג  יודע לפתור ללקוח

האסטרטגיה הרביעית מתמקדת בצרכן ושואלת מה הצרכן שלי צריך וכמו שהרבה משווקים אוהבים לחדד מה כואב ללקוח. איזה בעיה כואבת אני בא לפתור לו.

עמדת המותג ביחס לסוגיות  סביבה וחברה

והאסטרטגיה החמישית האחרונה היא  האסטרטגיה שיווק שעומד במרכזה נושא האחריות החברתית מה היא האחריות שהחברה שלי לוקחת על הסביבה או החברה. אלה נזקים סביבתיים היא מצמצמת תוך כדי הפעילות העסקית שלה? או איך היא תורמת לקהילה? כל תחום עסקי מתמודד עם סוגיות שונות לחלקן יש רגולציה מחייבת  או ההסכמה חברתית רחבה המתרגמת ללחץ חברתי שהעסק או החברה חייבים לתת מענה. ישנם מרחב של סוגיות חברתיות וסביבתיות שההתייחסות של החברה היא התנדבותית היא תוצר של מצפון החברה או מתוך מחשבה שפעילות התנדבותית מייצרת יתרון על פני המתחרים, בידול שמתורגם להגדלת הרווח הכלכלי או יכולת להגיע לקהל היעד שלי.

לנווט את המותג בין האסטרטגיות

אני בטוח שקראתם את חמישה האסטרטגיות לכולכם עברה המחשבה בראש, שבשנים האחרונות כל האסטרטגיות האלו מתקיימות בו זמנית וצריך לתת את הדעת  לכולן ולדעת לנווט בניהם. גם עסק המתמקד בפיתוח מוצר איכותי ושנותן הרבה ערך מוסף ללקוח, עדיין צריך גם להשקיע בייצור יעיל  עם עלויות מופחתות כמה שיותר. הדוגמה הכי טובה לזה היא חברת אפל שמשקיעה הרבה בפיתוח המוצר אבל היא גם החברה שמרוויחה הכי הרבה על המוצרים שלה. ניתן לומר שגם אם אני מכוון צרכן ויש לי אסטרטגיה שיווקית  שפוגעת בצרכים של הלקוח עדיין בסופו של תהליך יש נקודת מכירה ששם אני צריך ליישם אסטרטגיה מכירה שמחוברת לאסטרטגיה השיווקית זה יכול להיות דף נחיתה/מכירה שעבר אפיון של חווית משתמש ומיקרו-קופי שמוביל להמרה. או איש מכירות שמטפל בליד שהגיע אליו והוא יודע מאיפה הגיע הליד ומי הקונה הפוטנציאלי ומה תהליך המכירה שצריך להעביר את לקוח לסגור מכירה.  

לסיכום אין כמעט חברה או עסק שלא צריך לתת את הדעת ולקבל החלטות אסטרטגיות שיווקיות ביחס לכל החמישה האסטרטגיות השיווקיות. הגישות שלנו ביחס לחמש האסטרטגיות הם קובעות את אסטרטגיית המיתוג העסקי.

אסטרטגיות ליבה של העסק

אם זאת חושב לומר כמובן שהשניים הראשונות הם מאוד בסיסיות והם הליבה של העסק וצריכות להיות פתורות או מנוהלות לפני שמתחילים את התהליך השיווק של שרותי/מוצרי החברה לקהל הרחב.

אסטרטגיה שיווק דיגיטלית של המותג

אחרי שהבנו איפה החברה או העסק שלנו נמצא בכל אחת מחמש האסטרטגיות שהזכרנו בפסקה  הקודמת אפשר להתחיל לדבר על פיתוח מטרות של השיווק הדיגיטלי וכיצד אנחנו יכולים להשיג אותם התשובה לשאלה הזאת היא האסטרטגיה השיווקית שלנו. אבל לפני שנצא לדרך נשאר צעד אחד מקדים וחשוב מאוד והוא המיתוג הגראפי.

מיתוג גראפי -שפת עיצוב שנגזרת מהתובנות האסטרטגיות

השלב השני אחרי שהגדרנו לעצמנו(לפעמים זה המובן מאליו) מה אנחנו מוכרים או איזה שרות אנחנו נותנים ומה המסרים הנלווים לאותו שרות או מוצר. הוא ביצירת המעטפת העיצובית אחידה שתשרת את התוכן שלנו בכל ערוצי המדיה הדיגיטלית גם באופ-ליין. את מעטפת העיצובית מייצר גרפיקאי שממציא שפה עיצובית שתתמוך ותחדד את העברת את המסר ללקוח או יותר נכון לפרסונה -הדמות שיש לנו מי הוא הלקוח שלנו או הלקוחות שלנו. למיתוג יש עוד תפקיד חשוב וזה זיהוי אנחנו "מקלים" על הלקוחות לזהות את העסק שלנו ואת המסרים שנלווים אליו

הזדהות עם המותג ויתרון ההעדפה

יש לנו מטרה שלישית נוספת והיא הכי חשובה – הזדהות. אנחנו רוצים שהלקוחות שלנו הזדהו עם המותג שלנו. הזדהות עם המותג מקנה לו יתרון העדפה הבא לידי ביטוי ברגע שהלקוח צריך לקבל החלטת לגבי רכישה של שרות או מוצר בנקודה זו עוצמת מידת ההזדהות שלו עם אחד המותגים לרוב תכריע.

Owned & Paid Media

ערוצים שבבעלותנו

אלה ערוצי המדיה שבשליטתנו כמו אתרים,ערוץ יוטיוב ,פרופילים  ברשתות החברתית שבעזרתם אנחנו מייצרים תוכן באמצעות בפוסטים' תגובות, שיווק בדואר אלקטרוני באמצעות רשימות תפוצה שצברנו וניהול בלוגיים שבבעלותנו.

ערוצים בתשלום

כאשר משלמים לגורם צד שלישי לפרסם את התוכן/קמפיין שלנו בפני קהל. זה יכול להיות תשלום להופיע בתוצאות מונעי חיפוש מודעות, פרסום באתרים, כל סוג של קידום  פוסטים סרטונים, מאמרים שאנחנו משלמים כדי שיוצגו בפני הקהל.

היתרון הכי גדול בשיווק הדיגיטלי שמנוהל ע"י מנהל קמפיין מקצועי שהסקר והנתונים על הקמפיין מתחילים להיאסף מרגע שהקמפיין מתחיל. לכן ניתן בכל רגע להסיק מסקנות ולשנות כל פרט בקמפיין בכדי להתקדם ליעדים שקבענו ולשפר את התוצאות.

סקרים

סקרים על קמפיין פרסום לפני עידן השיווק הדיגיטלי היה נחלתם של מפרסמים בתקציבים גדולים בלבד שיכלו לרכוש את שירותיהם של מכוני סקרים.

קידום אורגני

נהוג לחשוב שקידום אורגני ניתן לבצע רק ברשת החיפוש ולא מתקיים ברשתות החברתיות. קידום אורגני מתקיים בכל רחבי הרשת גם ברשתות החברתיות והוא עובד בדומה לכללים ברשת החיפוש-תוכן רלוונטי בעל ערך מוסף לגולש. לכן הנתון ש 78% מושפעים מפוסטים ברשת החברתית בנוגע להחלטות רכישה שלהם.

גוגל טוענת ש 67% מהכניסות למודעות ברשת  החיפוש הם לחמשת התוצאות האורגניות הראשונות.

האם זה אומר שצריך לעבור לקידום אורגני ולזנוח לחלוטין את הקידום הממון?

לא, אבל צריך לחשוב מחדש על האסטרטגיה השיווקית אם אתם נמצאים רק באחד מסוגי הקידום. עם הניסיון  שמכירים את המסע של הלקוח הפוטנציאלי ברשת שילוב נכון בין קידום ממון ואורגני יביא אותנו ליעדים.

מה מיוחד בדיגיטל-פרטנרס

שאנחנו עובדים בצוות וזמינים אחד לשני שזה חשוב ניהול קמפיינים דינמיים ותחרותיים

הבונה האתרים לאיש ה-seo המעצב למנהל הקפיינים

אילו מטרות העסק יכול להשיג בעזרת שיווק דיגיטלי

מבחינה זו אין הבדל בין שיווק בערוצים המסורתיים לבין שיווק דיגיטלי ברשת המידע אנחנו יכולים להגביר מכירות להגביר מודעות למותג להכיר לקהל מותג או מוצר חדש. אנחנו יכולים לשנות תדמית של מותג-למתג מחדש.  אנחנו יכולים לפתוח נקודות מכירה לקהלים שונים ובמדינות שונות ברחבי העולם. אנחנו יכולים לייצר רשימת לקוחות ולהקים מועדון לקוחות. אנחנו יכולים לצאת בקמפיין פרסומי באתר המקומי או הארצי או בירחון נישה לתחום עניין מסוים.  "רק" הכלים  שבאמצעותם ממשים את המטרות שונים לחלוטין.

לקפוץ לסוף כדי להבין את ההתחלה.

בפסקה הבאה נקפוץ לסוף-לקמפיין המכירה שהוא הקצה התהליך. לא מעט עסקים מתחילים קמפייןמכירות לפני שהתקיים קמפיין למותג או למוצר החדש אפשר לנחש שזה קורה בגלל שאין תהליך של פיתוח אסטרטגיה למותג. התוצאה עלות המרה למכירה גבוהה. במידה והטעות נמשכת זמן רב מדי והעסק מתחיל להיות תלוי במכירות קשה מאוד לתקן את הטעות מבלי להיות מוכנים לשלם את המחיר.  ועכשיו תשאלו בצדק האם בתקציב של עסקים קטנים יש מקום לקמפיין מותג?

התשובה הפשוטה היא כן. מאחר משלמים על ההוצאה במהלך קמפיין המכירה רק בחוסר יעילות והמטרות של זיהוי והזדהות לא מתגשמות במלואן. התשובה השנייה קשורה להבנת מהלך של קמפיין דיגיטלי שיכול לצבוע קהלים שהתעניינו במותג באחת מערוצי הפרסום ולפרסם להם שוב תוכן או הצעת מכירה(תהליך זה נקרא Remarketing) תלוי במורכבות המכירה בסוג המוצר וכו'. ככול שיש לנו יותר קהלים צבועים יורת מידה מי הקהלים שלנו שנוהגים לרכוש את המוצר או השרות שלנו נוכל להעביר תקציבים מקמפיין המותג לקמפיין מכרתי -מאחר ויש לנו מסד נתונים גדול המיוחד למותג/מוצר שלנו.

מקסום מכירות והפחתת עלויות מכירה

המטרה של עסקים מסחריים היא אחת- מכירות אם זה למוצרים קיימים או למוצרים חדשים שהם מוציאים. כמו תהליך ייצור לתהליך שיווק מוצרים לצורך מכירה יש עלויות והם צריכות להיות משתלמות, השאיפה היא להקטין אותם עד כמה שניתן כדי להגדיל את הרווח, בוודאי נתקלתם במושג  ROI  שהוא ראשי תיבות של Return Of Investment מה הוא ההחזר על ההשקעה שלי ככול שעלות קמפיין המכירות שלי למוצר נמוכה כך ההחזר(הרווח) שלי גדל.

איך מורידים את עלויות המכירה למוצר

יש שני דרכים להוריד את עלויות מכירה למוצר ובדרך כלל חייבים לפעול במקביל בשניהם בכדי להשיג תוצאות טובות.

אופטימיזציה של קמפיין

המיומנות של מנהל הקמפיין תקבע במידה רבה את עלות המכירה למוצר ככול שתהליך המיטוב של הקמפיין מקצועי יותר. האופטימיזציה של קמפיין מתבצעת על המדדים הבאים:

 • אופטימיזציה בבחירת ביטויי חיפוש ממירים
 • אופטימיזציה טירגוט קהלים הכולל גם קמפיין רימרקטינג
 • אופטימיזציה באסטרטגיה  BID  לעלות קליק, מכירה/פעולה, חשיפה
 • אופטימיזציה תזמון הקמפיינים
 • אופטימיזציה הקופי והקריאטיב של המודעה
 • אופטימיזציה דף נחיתה/מכירה-המרה(באחריות ה-UX)

גם אם אתם לא מבינים כרגע עד הסוף את כל אחד מהמדדים מומלץ לקרוא את המאמר עד הסוף ואחר כך לקרוא את המאמר בנושא אופטימיזציה של קמפיינים אך גם ניתן לדלג מאחר וזה תחום התמקצעות הטכני של מנהל הקמפיין ובאחריותו לשלוט בנושא ופחות קשור להבנה של מהלך השיווק הדיגיטלי, צריך להשים שמהלך השיווק הדיגיטלי הוא דינמי מאוד וכל פרמטר נבדק וניתן לשינוי החל מהקופי-טקסט של המודעה ועיצוב המודעה המשך טירגוט הקהל ומיקום המודעות ובחירת הערוץ הפרסום גוגל, פייסבוק לינקאדין-איפה הלקוחות שלי? מסקנה לא צריך לנחש גם שאנחנו מאוד בטוחים בתחושות שלנו השוואת כל פרמטר בקמפיין היא הכרחית מאחר והסקר הנתונים על קמפיין דיגיטלי הוא מידי. 

הגענו לדרך השנייה שהיא בעצם הראשונה כפי שכבר הקדמנו להסביר ..

יחס הצרכן למותג

חשוב להבין שמנהל הקמפיין עובד בתוך גבולות גזרה של הכרות של צרכן עם המוצר או המותג ועד כמה הוא מוכר/חיובי. בנקודה זו  אנחנו מגיעים לדרך השנייה שצריך לפעול בה על מנת להוריד עלויות המכירה.  הגברת ההכרות של הצרכן הפוטנציאלי עם המותג/מוצר והמסרים שמתלווים אליו שזה קשור לחמש אסטרטגיות  השיווק שדברנו עליהם בתחילה. ככול שהמותג והמסרים יהיו מוכרים יותר לצרכן באופן חיובי הצרכן ייטה להקליק יותר לכל וסוגי מודעות הקמפיינים ללא קשר לרמת האופטימיזציה של הקמפיין אלה בגלל זיהוי המותג והערכים שמתלווים אליו המוכרים כבר לצרכן עקב חשיפה לתכנים של החברה או העסק.

 הגברת המודעות למותג והמסרים של החברה על המותג או מוצר מסוים.

ישנם דרכים רבות להביא למודעות והכרות של הצרכן עם מותג או מוצר מסוים יש חברות ש"כל" משהם צריכות לעשות זה להכריז על השקה של מוצר חדש וכל העולם יעמוד דום והעיתונות העולמית תדווח כל מילה וכל פריט מידע שהחברה תספק. בזה החברה תסיים את כל קמפיין השיווק והמכירות שלה . חברות שיכולות לשווק כמו אפל הם מעטות מאוד. שאר החברות והעסקים צריכים לייצר מודעות למוצרים בדרכים מגוונות. ברשת קיימים מספר דרכים לעשות ואת זה נכיר בפסקה הבאה שבה נרחיב על נכסים דיגיטליים.

הנכסים הדיגיטליים שלנו ברשת האינטרנט.

נכס דיגיטלי הוא כל מקום שבו אני יכול לייצר תוכן או נוכחות ברשת האינטרנט

 • אתר אינטרנטי

הנכס הדיגיטלי הכי מוכר הוא כמובן האתר וחוש במאוד שבהיקשרות העסקית שיש לכם עם בונה האתר לוודא שהוא שלכם גם לאחר סיום ההיקשרות העסקית בינכם.

 • פרופילים לעסק ברשתות החברתיות

כל אותם פרופילים עסקיים שמוקמים ברשתות החברתיות השונות אם זה פייסבוק, אינסטגרם לינקדאין, טוויטר, pintrest  שבאמצעותם אנחנו מקימים דפים עסקיים או קבוצות וכל פעילות ברחבי הרשת החברתית כלו אילו גם נכסים דיגיטליים יש להשים לב שמידת השליטה שלנו כאן מוגבלת ולפעמים אף יכולה להימחק או להיות מושהית לזמן כזה או אחר.

 • בלוגים וערוצי תוכן מדיה

אם אנחנו יכולים לנהל ערוץ בלוג באתר של בלוגרים או להקים ערוץ לסרטונים באתרים כמו יוט-יוב  לסרטונים או פוד-קאסטים.

 • רשימות תפוצה של לקוחות

עם הזמן אנחנו יכולים לאסוף פרטי התקשרות של לקוחות לנהל איתם קשר במגוון דרכים דרך המייל הודעות לטלפון הנייד ואף פתיחה של קבוצות וואצ'אפ או  טלגרם.

 • אפליקציה

נכס דיגיטלי שעוד ועוד עסקים עושים שימוש בו לאחרונה  היא יצירת אפליקציה להורדה לטלפון החכם. לפעמים זה המוצר ולפעמים זה נכס דיגיטלי שעוזר לנו לנהל מכירות חוזרות של המוצר או לנהל את מערכת היחסים שלנו עם הלקוח לטווח ארוך ע"י שהאפליקציה נותנת ערך מוסף ללקוח כמו אפליקציה

כול אותם נכסים דיגיטליים אילו פלטפורמות שבעזרתם מייצרים תוכן ונוכחות ברשת בערוצי המדיה השונים.

באמצעות הערוצי המדיה החברה או העסק יכולים להעביר את המסרים על מותג או מוצר מסוים. זוכרים את האסטרטגיה השיווק הרביעית שלנו איזה בעיה/בעיות אנחנו יודעים לפתור לצרכן או החמישית מה האחריות שהחברה לוקחת בנושא סביבה וחברה. כול אילו האמצעים שבעזרתן אני יכול לייצר את התוכן על ולהעביר את המסר ללקוח הפוטנציאלי.

הערה חשובה אין צורך להיות בכל אותם פלטפורמות צריך לבחור את הנכונות ביותר שבהם נמצאים  קהל הלקוחות של העסק  ובסטייט אוף מיינד המתאים, שעלויות החשיפה והממרה משתלמות ביחס לפטפורמות מתחרות.

 לצעוק בכיכר השוק הריקה

 אם לא נקדם את הנכסים דיגיטליים הם בבחינת  עץ נופל ביער ואף אחד לא שומע, האם הוא   השמיע צליל?

 

החלום הוויראלי

 יש לנו חלום שנכתוב פוסט ברשת החברתית או נעלה סרטון  ליוטיוב  והוא יהפוך לוויראלי בין לילה וכך המסר שלנו ישטוף את הרשת הלקוחות שלנו יכירו את המותג ואת מוצרים שלנו. הבעיה שאף אחד עוד לא יודע מה הנוסחה לתוכן וויראלי ואם היא בכלל היא קיימת. אבל בהחלט יש דרכים שהמסר שלנו יגיע ליותר ויותר לקוחות פוטנציאלים.  

קידום ממומן וקידום אורגני

 קידום ממומן

בקידום ממומן אנחנו משלמים לרשת פרסום למשל גוגל או רשת חברתית על מנת  שהמודע ה או התוכן שלנו יוצג לקהל ההפעלה של המודעה משתנה זה יכול להיות לפי ביטויי חיפוש או על פי קהל שמטורגט. בפייסבוק אני יכול לבחור לפרסם לאנשים שגרים בצפון שיש להם תחביבים מסוימים בחתך גיל X ועוד. אנחנו יכולים גם לפרסם מודעות לאנשים שביקרו באתר שלנו בדף מסוים וכמעט סיימו רכישה נוכל לפרסם להם ברשת המדיה של גוגל או באחת מרשתות החברתיות ולהחזיר אותם בחזרה לאתר או לעמוד מוצר ספציפי בו התתעניינו. כמו שאתם מבינים האפשרויות הם רבות.

קידום אורגני

קידום אורגני לרוב מתייחס למיקומים שלנו ברשתות החיפוש כמו גוגל במיוחד אם הקהל שלנו בארץ אבל קיימים רשתות חיפוש של מונעי חיפוש נוספים כמו bing, ddg ועוד. במידה ואנחנו מפרסים או מקדמים לקהל במדינות אחרות אנחנו צריכים לבדוק אילו מנועי חיפוש ורשתות חברתיות פופולריים באותה מדינה בנוסף לגוגל.

להיות בעמוד ראשון במקום ראשון ברשת החיפוש

היתרונות להופיע במקום בראשון האורגני הם ברורים להיות מטורגת ב 5 המקומות הראשונים בביטויי מפתח עם נפח חיפוש גבוה מבטיח 67 אחוז הקלקות לאותם עמודים שהצליחו להתברג בחמישייה הראשונה. למרות שגוגל מציפה את דף תוצאות החיפוש עם תוצאות נייטיב ממומנות() המשתמשים עדיין מעדיפים את התוצאות האורגניות.

האם קיים עדיין קידום אורגני של תוכן ברשתות החברתיות?

על אף שנוהגים להספיד את קידום תוכן באופן אורגני ברשתות החברתיות במיוחד בפייסבוק בטענה שפייסבוק שינתה את האלגוריתם על מנת שנשלם בכדי לקבל חשיפה זה לא ממש מדויק. עדיין פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות רוצים לתת למשתמשים תוכן רלוונטי ביותר למשתמש שמעורר תגובה בדומה מאוד לאופן הפעולה לאלגוריתם של גוגל שמעוניין להציג למשתמש את התוצאות הרלוונטיות ביותר לכן כמעט אותם כללים שחלים על קידום אורגני ברשת החיפוש מומלץ ליישם ברשתות החברתיות.

סיכום: תוכן, נכסים, וערוצים

בוא ננסה לפשט קצת את כל משכתבנו עד עכשיו בעזרת שלושת המושגים הבאים.

תוכן

המסרים שהמותג רוצה שהקהל יכיר ייקשר למותג תוכן הוא גם המידע והידע גנרי וייחודי שיש למותג בתחום מומחיותו והוא מנגיש אותו לקהל.

נכסים

הם כל אותן פלטפורמות השונות  שהזכרנו(אתר, בלוג, פרופיל ברשת חברתית ועוד..)שבאמצעותם נציג את התוכן.

ערוצים

הם המרחבים ברשת שבהם פועלים הנכסים שלנו לפרסם את התוכן של המותג.

סיכום המהלך השיווקי

דע מי אתה ומה אתה יודע לתת לקהל שלך ותנסה להבין מי הוא קהל היעד שלך (על אווטאר או יצירת פרסונה נכתוב פרק בנפרד ונעדכן אתכם)

גזור מהבנה האסטרטגית  את המסרים השיווקיים ותעבה אותו בתוכן בתחום המומחיות שלך תארוז את את המסרים והתוכן  במיתוג הגראפי- השפה העיצובית שמחזקת את המסר

תיישם את תוכן ואת המיתוג הגראפי של המותג בכל הנכסים הדיגיטליים הפועלים בערוצים שבחרת בהם לקדם קדם את המותג.  במהלך השיווק כל הזמן תשווה את התוצאות בין הערוצים ובין הקמפיינים וקבל החלטות להמשך הדרך .

השירותים שדיגיטל-פרטנרס מציעים לעסקים

 דיגיטל-פרטנרס היא סוכנות שיווק דיגיטלית הקיימת מעל לשלוש שנים, המורכבת ממנהלי צוותים בעלי ניסיון של 15ו 20 שנה ויותר אם בתחומי השיווק  בניית האתרים העיצוב הגראפי הקידום הממון והאורגני. יש לנו תמהיל לקוחות רחב של עסקים קטנים ועד עסקים גדולים. אנחנו יודעים להציע את כל השירותים הדרושים לשיווק דיגיטלי.  חל מבניית תוכנית שיווק מיתוג אסטרטגית דרך המיתוג הגראפי ובהמשך בניית הנכסים הדיגיטליים בכל הערוצים. בנקודה זו אנחנו מוכנים  למהלך שיווקי בערוצים שקיימים ברשת וגם בערוצי מדיה מסורתיים. היכולת שלנו לטפל בכל מהלך השיווקי של הלקוח הוא יתרון עצום לעצמאים בעלי עסקים קטנים ובינוניים שלא מעסיקים בדרך כלל איש שיווק מקצועי במשרה מלאה שמנהל את כל מערך השיווק בתוך העסק וממתאם את העבודה מול הספקים השונים.

ניהול מהלך השיווק השלם

התקשרות מול דיגיטל-פרטנרס פותרת את הצורך ולהתנהל מול שלוש או ארבע בעלי מקצוע שונים שבסוף של יום צריכים לא רק לעבוד ביחד אלה גם לחשוב ביחד. המודל ההכרחי למהלך שיווק נכון ומוצלח של חברות פרסום מסורתיות של צוות חשיבה קריאטיבי התפרק עם פתיחתן של סוכנויות הדיגיטל שבאו לתת מענה לשיווק ברשת הדיגיטל אבל חסרות את הידע במהלך שיווק כולל.

אם הגעתם עד לכאן ואתם סקרנים לדעת עוד על שיווק העסק שלכם או שיש לכם שאלות והתלבטויות מה נכון לעסק שלכם אתם מוזמנים לפנות אלינו לדיגיטל-פרטנרס בכל אמצעי ואף לקבוע פגישה במשרדנו בפארק המדע ברחובות.

מוזמנים להשאיר פרטים ולקבל הודעה בכל פעם שנעלה מאמר

לשיחת ייעוץ ללא עלות או התחייבות

עיצוב ומיתוג

אפיון ובניית אתרים

קידום אורגני SEO

קידום ממומן PPC

כתיבת תוכן

אחסון ותחזוקה

תן לנו להפוך את המותג שלך להצלחה דיגיטלית שמייצרת רווחים